PARTNERLERİMİZ

ANTRAX
ANTRAX IT

Radyatörler, havlupanlar ve şömineler: ısı, sayısız şekillerde dizaynın, mühendisliğin ve araştırmanın bir ifadesi olarak yenilikçi formlarda evlerimize girer. Radyatörlerin ve şöminelerin üretiminde uzmanlaşmış ve yakın zamanda kurulmuş olan Antrax IT en başından beri son model teknolojileri ve Andrea Crosetta, Dante O. Benini e Luca Gonzo, Francesco Lucchese, Massimo Iosa Ghini, Matteo Thun, Antonio Rodriguez, Simone Micheli ve Peter Rankin gibi dünyaca tanınan tasarımcılarla çalışarak kaliteyi birincil hedefi haline getirmiştir. Bu başarıya odaklanma sadece pazar ve satış alanlarında değil – sadece 4 yıl içinde marka uluslararası takdir kazandı ve ürün hatları artış gösterdi- ayrıca uluslararası tasarım komitesi tarafından da Italya ve yurtdışı organizasyonları esnasında ürünleriyle kazandığı ödüller ve özel imtiyazlarla da kanıtlanmış olan resmi bir üne sahip olmak gibi harika sonuçlarla başarısını tescillemiştir.

Andrea Crosetta tarafından dizayn edilmiş temel ve lineer Tubone için durum böyle: ilk ödülü Valencia Sergi Merkezi tarafından organize edilmiş olan Cevisama Sergi’si esnasında almış olduğu uluslararası endüstriyel tasarım yarışması ‘Bañeo 2007’ ödülüdür. Unindustria tarafından Oderzo ile ödüllendirilmiş olan Tubone ADI Design Index 2006 tarafından da seçilmiştir ve prestijli ‘Premio Compasso d’Oro’ nun 21. Baskısında bahsi geçmiştir. Çok yönlülük Peter Rankin tarafından dizayn edilmiş ve ‘Best Design 2006’ ödülünün kazananı olan Saturn & Moon için de anahtar kelimedir. Küre şeklinde parlayan bir parça ( ay versiyonunda), plastik heykel şekli verilmiş görünümüyle birlikte gömme sürgüsü havlupanı (Saturn) pratik hale getirir.   Çok yönlülük ve zarafet, Massimo Iosa Ghini tarafından dizayn edilmiş çağdaş yaşamla uyum içindeki yenilikçi bir çözüm olan Vu ‘nun ayırıcı özelliklerindendir. Şu anda Vu 60000’den fazla endüstriyel dizayn, grafik dizayn ve artistik sanatçılık ürünlerine ev sahipliği yapması nedeniyle 20. Yy’ın en önemli sanat müzesi olan Neue Sammlung’da görücüye çıkmakta. Francesco Lucchese tarafından dizayn edilmiş olan Zero-Otto ısı tasarımına Estetiğin fonksiyonellikle, kullanım heyecanının sahiplikle kaynaştığı   yeni bir soluk getiriyor. Radyatör ADI Design Index 2008 için seçildi, 2009 yılında Design Plus 2010 yılında da The Red Dot ödüllerini kazandı.

Vu, Moon, Tubone İla birlikte diğer Antrax IT radyatörü olan Zero-Otto da New York’taki MAD Museum of Arts and Designın 2009 sergisi Totally Rad: Karim Rashid does radiators’ da yerini almıştır.

Genç bir şirket olmasına rağmen, Antrax ısı tasarımı alanındaki lider pozisyonunu tartışılmaz güç ve Italyan stil ve kalitesinin eşsizliğiyle sağlamlaştırmıştır. Bu dinamizm şirketin uluslararası ticari gösterilere, organizasyonlara ve sergilere katılımı gibi haber ve reklamlarla da gözler önüne serilmektedir. Son gösteride şirket iki yeni tasarım ısıtıcıyı sunmuştur: Andrea Crosetta’dan ısıyı neşeli bir dokunuşla vurgulamak için tasarlanmış bir çift ikonografik radyatör olan Oreste&Emma ve Dante O. Benini ve Luca Gonzo’dan sıcak bir yolculuk arkadaşı, işleri yoluna koyan düzenli, farklı ve uyumlu bir yoldaş olan, herhangi bir sorunun kaynağının kolayca gizlendiği bulunmaz bir yer sunan Teso.

Ekim 2009 da Antrax IT Amerika ve Uzak Doğu’ya hareket etmeden önce önemli Avrupa şehirlerinde açmayı planladığı hakim şirketler serisinin ilki olan yeni mağazasını Atina’da açtı.

www.antrax.it

 

 BREM
BREM

Radyatör ve havlupanların üretim ve dizaynında çelik tüp kullanımıyla uzmanlaşmış BREM, ürünlerinin üstün kalitesi ve herhangi saygın bir ürünün uyandırabileceği hisleri uyandırarak mimari dekoruna incelikle ve mükemmellikle uyum sağlayan detaylı, zarif ve temel parçaları sayesinde pazarda zirvede faaliyet gösteriyor.

BREM ile birlikte, radyatör sadece odayı ısıtan bir nesne değil ayrıca çeşitli sayıdaki mevcut ölçüleri sayesinde alan yaratan ve ayıran düzgün bir mobilya dekorudur.

BREM 80 farklı parlak, saten ve metalik renk seçeneği sunar. Bazı modeller için krom kaplı cila da mevcuttur Özel radyatörler banyo için üretilmiştir: bunlar odanın yanı sıra havluları ve kıyafetleri de ısıtır.

BREM radyatörleri mimarların her türlü pratik ve estetik ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır. Sadece en uygun ölçüyü seçerek onları istedikleri yere monte edebilirler. Şirketin güçlü yönlerinden biri çeşitli modelleri herhangi bir ölçüde üretebilme yetenekleridir. Mükemmel boya cilasına ek olarak kullanılan materyaller ve kaynak teknikleri konusunda ödün vermeden her zaman üstün kaliteyi garanti eden BREM bazı durumlarda radyatörün orijinal şeklini bile değiştirebilir.

www.brem.it

 

CALEIDO 

CALEIDO

1993 yılında Brescia, Nave’de kurulmuş olan Co.Ge.Fin , Caleido Fine Design tasarım radyatörlerinin, Caleido Fire Design bio-şöminlerinin ve Caleido havlupanların ve bio-şöminelerin üreticisidir.

Caledio, kurulduğu bölgenin  demirle ilgili kültür ve zengin geleneklerine sıkı bağlarla bağlıdır.  Bu bağların gelişimimize ne kadar büyük bir katkıda bulunduğunun farkındayız. Caleido girişimci doğası ile en büyük gücü olan İnsan’a da birçok yatırım yapmıştır. Bunun sonucunda, yetenekli usta eller, üretim sürecine -hatta seri üretime bile-  artı bir değer kattılar. Bütün Caleido ürünlerinin üretiminde teknolojik yenilikçiliğin ustalıkla birleşmesi ,mükemmelliği yakalamaya yardımcı olmuş ve klasik İtalyan ısı sanayinde Caleido’yu öne çıkarmıştır.

2004’te Şirket, dizayn politikasında büyük bir değişime gitmiş ve Francesco Lucchese, Karim Rashid, James Di Marco, Alessandro Canepa, Gabriele Bavastrelli, Daniele Lo Scalzo Moscheri ve Antonio Bullo gibi uluslararası tasarımcıların yardımıyla her yıl zenginleştirilen ve yenilenen seçkin ve yenilikçi ürünler koleksiyonu olan ‘Fine Design’ı müşterilerin beğenisine sunmuştur.

Mekanlarda güzel, farklı ve heyecan verici atmosferleri yaratmak için Caleido, çelikten çimentoya, kalastan taşa farklı fakat bütünleşik materyaller ve formlarla karakterize edilmiş iç ve dış bio-şömineler serisi olan 2011 Fire Design Collection’ı hazırlayarak ürün yelpazesini genişletmiştir.

Bir kısmı TUV onaylı olan Caleido bio-şöminler, evin her noktası için uygun, yenilenebilir enerji kaynağı bio-ethanol ile çalışabilen, modern  ve yenilikçi tasarımıyla gerçek bir mobilya parçasıdır.

20 yıllık istikrarlı gelişim ve yatırımlardan sonra bugün Caleido markası yeni pazarlara açılma ve genişleme sürecinde, seçkin bayi ağları vasıtasıyla 50’den fazla ülkede varlığını sürdürmektedir. 

www.caleido.it

 CORDIVARI

CORDIVARI DESIGN

Cordivari Design, Cordivari grubun sanatsal anlayışı, Ar-Ge’sini tanımlayan bir markasıdır.

Bu konsept duyguların ve hislerin krallığını keşfeder: Her bir objenin ve elementin kişiliğinin bir ifadesi olduğu, yaşama yansıtılmış olan hislerin ve tutkuların yolculuğu. Cordivari Design bu şekilde çağdaş yaşamın ana karakteri oldu. Radyatörlerin yetkinliğini artırmak için sunulan teknolojik çözümler, tüm mekanlara sıcaklık ve şıklık verebilen, fonksiyonellik ve stil arasındaki mükemmel kimyayı yaratan Cordivari Desing’ın seçkin tasarımlarıyla kombine edilmiştir.

Dikkat çekici stil, eşsiz ve baştan çıkarıcı formlar: Dünyaca tanınan mimarlar ve tasarımcılar ile çalışan Cordivari Design ısıtıcılarını, Simone Micheli, Mariano Moroni, Paola Pinnavaia ve Luca Scacchetti gibi önde gelen dizaynırlar, benzersiz ve çekici çizimleriyle şekillendirdiler.

2006 yılı Cordivari için önemli bir ödülle başladı. 2005’te almış olduğu kalite sistem sertifikası ve UNI EN ISO 14001’den sonra, şirket sosyal ve çevre sorumluluğunu gösteren yeni standart ISO 14001:2004 ile ödüllendirilmiştir. Bu büyük ödül, uluslararası belgelendirme kurumu TÜV tarafından verilmiştir. Ocak 2006’da ayrıca, yönetim sistemi sertifikamız 3 yıl daha uzatıldı.

Cordivari yönetim sistemi çevre ve kaliteyi birleştirir. Çevreye, enerji tasarrufuna ve hammadde kullanımına dikkat ederek, sürekli gelişmekte olan yönetim için de faydalı bir rehberdir. Sistemin en son aşaması çevre açısından güvenli bir üretim süreci geliştirmektir ve bu da ortaya çıkan çevresel etkiyi tamir ve kontrol etmek için şirkete faydalı bir araç sunar.

Başarılı bir ürün, sektörün profesyonellerinin beklentilerini karşılamasının ötesine bir yaratıcılık ikonu olarak da tanınabilir. Evlerde, bu ilişkiyi genişletmek önemlidir. Çünkü dekorasyon aksesuarları konforlarıyla, sıcaklıklarıyla, materyal ve duyusal zenginlikleriyle evlerimizi beslerler. Bu sayede, Badge radyatörünün incelikli ve dost canlısı sıcaklığı, Milan’daki (11-15 Mart 2009) Expocomfort Fuarı’nda prestijli Comfort & Design ödülünü kazanarak uluslararası ilginin odağı oldu.  Frankfurt’taki Design Plus Ödülü ve Paris’teki Ideo Bain Desing Prix adaylığından sonra, Badge radyatör, estetik özellikleri ve yenilikçi teknik içeriği sayesinde daha büyük bir üne kavuştu. Dahası Lola radyatörünün duygusal ve dalgalı şekli, Uluslararası arenada büyük takdir görmüştür.

Ekim 2008’de, Lola, Cordivari Design radyatörlerinin ikonu, Polonya’nın en prestijli tasarım ve mimari dergilerinden biri olan Villa dergisinin düzenlediği bir yarışmada, ısıtma kategorisinde Gold Villa ile ödüllendirilmiştir.

www.cordivari.it

HOTECH

HOTECH

Hotech Design yeni bir konsept ile radyatörler ve havlupanlar üretmektedir. Son yıllarda ısıtma sisteminde önemli değişimler meydana gelmiştir. Buna karşın uygulama teknikleri ,sadece eski materyallerin ve eski moda, radyatörü kötü bir şekilde saklayan ve ısı verimini düşüren kapakların kullanımıyla sınırlıydı.

Fakat fikir bugün nesnelleşti !  Prototip, çalışma koşulları altında test edilen bir tür deney haline geldi: “Nesne”, Milan Politeknik Okulu tarafından özelliklerini ve performansını belirlemek amacıyla bilimsel olarak test edildi. 

Fikir önce doğrulanmış bir uygulama, onaylanmış bir yenilik haline gelir ve daha sonra patent alır.
Bugün Hotech Dizayn’ı zirveye yerleştiren, radyatör ve havlupan üretimlerinin estetik fonksiyonel değerlere sahip olmasıdır. Hotech ısıtma sistemlerini, pazarda rakiplerimizden farklı kılan radyatörlerimizin güzelliği ve kalitesidir.

Web sitemize girerek, tasarım radyatörlerimizin güzelliğine bizzat şahit olabilirsiniz. Her bir radyatör, havlupan ya da ısıtma sistemi Hotech için sadece basit birer ısıtma aracı değil bir bağlılık, bir tutkudur.
Patentleri, motivasyonu yüksek  ve güçlü bir grubun gerçekleştirdiği  çok sayıda deney ve yenilik testinin sonucu alınmıştır. Üstün çaba gerektiren deneyler, beklentilerimizin çok ötesindeki sonuçları doğurmuştur.

Renkler ve cila konusunda, size geniş bir seçenek sunuyoruz. Çevre dostu boyalar kullanarak son teknoloji donanımlarla yapılan boyama işlemi, üzerinde büyük bir titizlik gösterdiğimiz bir konu.  Parlak renkler, ısıtma sistemlerimizin yüzeyine özel bir dokunuş veriyor. Boyama süreci uzun ömür ve daimi kaliteyi garantilemek için sürekli olarak denetleniyor. 

Sade bir boyamadan memnun olmayan insanlar için, Hotech Dizayn seçkin müşterilerine altın, gümüş ve bakır renk seçeneklerini sunuyor. Bu tür boyalar yetenekli ve deneyimli ustalarımız tarafından, radyatör ve havlupanlara elle uygulanıyor. Bu boyalardaki pürüzler, bir kusur olarak değil ürünün özünü güçlendiren özelliklerinden biri olarak görülmelidir.

Ağırlıklı olarak seçkin yabancı müşterilerle çalışan Hotech Dizayn, metalin kendisini güçlendirmek için ürünün yüzeyini ustalıkla işleyen özgün cilalama serilerini sunar. Son moda teknolojiyle yapılan yüzey uygulaması, ürünü oksitlenmeden ve değişmeden uzun yıllar boyunca korur.

Estetik formu fonksiyondan bağımsız hale getirmek için geliştirdiğimiz teknolojiler ısı sistemlerimizi geliştirmemize öyle olanak tanıdı ki,  teknik olarak elde ettiğimiz verim, bize, şirketimizi zirveye taşıma şansını verdi.

www.hotech.it

HOX

RAGAINI

İtalya’da güzel şeyler yaratma yeteneği vardır. Kullanılacak, tecrübe edilecek, ince bir zevkin rehberliğinde güçlü bir duygu uyandıracak şeyler yaratma yeteneği !

Küçük mucize:  İtalya’da güzellik her yerde. Doğada, mimaride, insanlarda ve gündelik yaşamın her alanında. Daha sağlıklı evlerle, daha mutlu bir dünyayla, daha iyi bir geleceğe adanmış pratiklik ve güzelliği teşvik eden, 40 yıl önce Ragaini şirketlerini kuran kardeşlerin vizyonu ve yeteneğidir.
Çok  sayıda uluslararası patentin gözler önüne serdiği teknolojik beceriler, mantığa ve kaliteye dayalı bu mükemmel ürünlerin temelini oluşturur.

Her yıl, Ragaini Grup dünya çapında 40’tan fazla ülkedeki evlere, ofislere ve apartmanlara konfor ve stili getiren milyonlarca radyatör üretmektedir. Ragaini Grup sahip olduğu ileri  teknolojiyi, yıllık toplam satışlarının %2.1’ini, Ar-Ge faaliyetlerine ayırmasına borçludur.

10 yıldan fazla bir süredir, Grup tarafından imal edilen ürünler, en iyi yurt içi tasarım alanında ADI Index 2004/2005, Designplus 2007, Compasso d’Oro 2008, Design Preis 2008, GranDesign-DesignEtico 2008 ve prestijli Wallpaper* Design Award 2009 gibi ödülleri kazanmış ya da bu ödüllere aday gösterilmiştir.

DOĞAL SEÇİM: Her şey bir akış halindedir. Zevkler değişime uğrar, bilim gelişmeye devam eder. Çağın gerisinde kalmamak için, dizayn ve materyalle yeni dengeler ve kombinasyonlar ortaya konmak zorundadır. Firmaların çok azı, sadece hızlı reflekse sahip olanlar ayakta kalabilirler. Ad hoc, yaşam alanını, sonsuz değişkenlerin ustaca oyunu olarak yorumlayarak;  güveniyle, zekasıyla, esnekliğiyle ve hayal gücüyle birlikte güçlüklerle karşı karşıya gelir. Isıtma grupları yeni tasarım boyutlarını keşfeder. Evrim kendisini şekillendirir ve sesler vasıtasıyla büyük oranda gelişmiş ve baştan çıkarıcı bir şekilde ifade eder. Bazıları değişime direnemezken bazıları onu yönetir. Gelecek yeniliktir. Bu içgüdüden yola çıkarak Ad ho,c düşünce yolunu seçer ve yeni bir his, vizyon, eğlence ve kimlik kazanır.

Yaratıcı öncülüğün yenilikçi laboratuarının bir meyvesi olarak teknolojik deneylerine devam eden Ad hoc, geleceğe dair etkili içgüdüleriyle modern ihtiyaçlara yanıt verir.

Ad hoc, çevresel estetiği  kendine özgü seçimlerle güçlendirerek yıllar içinde piyasada kabul görmüştür. 2004 ve 2005 yıllarında Neo ve Ciussai jürilerin gönlünü fethederek, ulusal tasarımların en iyi ürünlerini toplayan ADI DESIGN INDEX  kolesiyonuna seçilmiştir. Geleneksel çizgilerin yerini alan ve sıradışı yaratıcı öneriler sunan aynı Ciussai modeli, dünyanın her yerinde tasarımcı ve şirketlerin faaliyet alanı olan Prize Compasso D’ Oro ADI’nin 21. Baskısı için Signalling Compasso d’Oro 2008 ödülünü kazanmıştır. Ertesi yıl Ciussai ünlü İngiliz dergisi Wallpaper’ın Tasarım Ödülleri tarafından yılın en iyi ev gereçi ödülünü almıştır. Ayrıca MADE IN ITALY & ITALY IN MADE gibi şovlarda yerini almıştır ve dünyada endüstriyel tasarımdan daha önemli koleksiyonların içinde yer alan, eşsiz ve nedide parçalar içeren, ulusal kültür mirası ilan edilmiş olan Compasso d’Oro ödülünün tarihi koleksiyonuna girmeye hak kazanmıştır.
   
Son olarak Makura, Qualcosadielegante ve Block’la birlikte New York’taki Sanat ve Tasarım Müzesi TOTALLY RAD’te sergilenmiştir. Cıussai , “the Gold of the Italian Design”da sırasıyla Venaria Teale (To), San Benedetto del Tronto (AP) ve Roma’da sergilenmiştir. Temmuz 2009’da Ciussai Italyan tasarımını simgeleyen nesneleri toplayan bir galeri olan Farnesina Collection Design (Rome – Villa Madama)’ın bir parçası olmuştur.  Block’un çağdaş tasarımı da bir başarı örneğidir. Model, German Council Design tarafından yenilikçi ve aynı zamanda çevreye uyumlu tasarımlara verilen DESIGN PLUS 2007 ödülünü kazanmıştır.
 
2008 yılında Alman Cumhuriyeti’nin resmi ödülü olan DESIGNPREIS’ I almaya hak kazanmıştır. Motus ve Newup gibi diğer eserler Grand Design-Design Etico 2008 gibi yarışma ve şovlarda büyük üne sahip olmuştur. Model İtalyan dizaynının püf noktalarının diğer çizimleriyle beraber TIKI DESIGN PLUS 2011’e sunulmuştur.

www.hox.it

RIDEA

RIDEA

Ridea Srl, en tanınmış İtalyan mimarların ve profesyonel tasarımcılarıyla (Milan’daki “Politecnico” araştırma merkezi de dahil) İtalya’nın en önemli teknik üniversitelerinin yaptığı işbirliği sonucunda doğmuştur. Ridea iki şirketten oluşan Foglieni Grub’una aittir. Bu şirketler, alüminyum radyatörlerin imalatında uzun yıllar süren çalışmaların sonunda elde edilmiş büyük bir deneyime sahip olan Radiatori 2000 ve metal geri dönüşümünde en önemli şirketlerden biri olan Stemin Spa’dır.

Bu işbirliğinden yola çıkarak Ridea, tasarım ve fonksiyonelliği mükemmel bir uyum içerisinde özetleyen tasarım radyatörlerinde çevre dostu materyalleri özellikle tercih eder. Ridea üretim sistemi tüm müşterileri memnun edecek biçimde şekillenmiştir. Öyle ki kataloğumuzda sergilenen çeşitlilik teknolojimizle neler yapabileceğimizin sadece küçük bir örneğidir. Ridea müşteri tarafından tasarlanmış olan modelleri yaratabilen tek şirkettir. Şekillerin, geometrinin ya da dokuların sınırlandırması olmadan müşteri buluşlarını hayata geçirir. En gelişmiş teknolojilerden faydalansak bile,  el yapımı cilalamayı (gümüş ya da altın varaklı) İtalyan yapımı ürünlerin yüksek kalitesinin bir özelliği olarak görüyoruz. Şirketin Dizayn Bölümü’ne Giulio Cappellini başkanlık etmektedir.

Her bir eserle birebir ilgileniyoruz ve müşterilerimize imkanlar dahilinde ürünlerinin nasıl bitirileceği, dekore edileceği ya da onların isteklerine göre nasıl uyarlanacağı kararını verebileceklerinin garantisini veriyoruz. Bu yüzden her bir ürün eşsiz, orijinal ve numaralandırılmış garanti sertifikalarıyla takip ediliyor. Sadece tasarımına değil ayrıca basınca karşı dayanıklı olan (9 bara kadar) ve paslanmaya (Bakır havalandırma borusundan akan sıvılar) karşı yüksek dirence sahip bu radyatörün fonksiyonelliğine de önem verdik. Milan’daki Energetic Department of Politecnico University tarafından gerçekleştirilen çeşitli atmosferik testlerle desteklenmiş olan en iyi termal ürünü sunabilme kapasitesine sahiptir. 0,5 Litreden daha aza indirgenmiş su içeriği ve hammaddelerinin ortam sıcaklığına hızlı uyum sağlaması sayesinde kayda değer bir enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca, düşük su ısısıyla da (40ºC) çalışırak, yoğunlaştırma kazanları ve güneş panelleriyle kullanıldıklarında da iyi bir performansı garanti ederler. Bütün koleksiyonun sıcak su ve elektrik versiyonları da mevcuttur. Çalışma esnasında radyatörün açılmasına izin veren ve yüklemeyi daha kolay ve hızlı hale getiren kapı benzeri özel patentli sistemi sayesinde bu ürün çok yönlüdür. Neredeyse tüm ürünlerde mevcut olan bu özel açma sistemi, toz sirkülasyonu azalır ve havanın ve yaşam alanının hijyeni maksimumda tutulur.
Ridea radyatörleri, katlanabilir bağlantılarıyla birlikte, merkeze uzaklık sınırlaması olmadan herhangi bir pozisyonda monte edilebilir.  Bağlantılar, olası bir değişim durumunda mükemmel bir şekilde radyatörün var olan bağlantılara kolayca uyum göstermesini sağlayan kırılmaz esnek borularla yapılır. Önerdiğimiz ölçümler hızlı, fonksiyonel ve estetik olarak hoş bir kurulum elde etmek için idealdirler. Ridea, zarafetin, güzelliğin ve fonksiyonelliğin uyumlu bir biçimde harmanlandığı yeni bir ısıtma konseptini sunmaktadır.

www.ridea.it